Vety, ktoré ma naozaj pobavili

Autor: Csilla Balázsová | 23.8.2011 o 16:26 | (upravené 16.12.2012 o 15:06) Karma článku: 8,00 | Prečítané:  2549x

Som vegetariánkou, a navyše patrím medzi Slovenských Maďarov.  A chodím na FEIku. Počas môjho života som preto občas počula naozaj všeličo. Niektoré vety mi utkveli v pamäti, pobavili ma alebo aj šokovali. Zistila som, že v Maďarsku ma niektorí  považujú za Slovenku, a na Slovensku zase za  Maďarku.

Veta číslo 1 a 2:
„Ako to, že všetci viete po maďarsky? My sme si mysleli, že sa  budeme  rozprávať po anglicky !“  Túto vetu som počula od jednej dievčiny    v Maďarsku, v meste Gödöllő, kde sme boli na výlete s detským speváckym zborom.  Dosť ma to vtedy pobavilo, lebo mala som vtedy 9 rokov, a poriadne som vedela vyprávať iba po maďarsky, po slovensky som vedela málo, a po anglicky nič...
Veta číslo 3:
„...A ty každý deň cestuješ z Maďarska ?“
Tak túto vetu som počula už na strednej škole s vyučovacím jazykom slovenským, kam som  nastúpila po základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským.  Spolužiak ma vtedy touto vetou náramne pobavil. Dodnes neviem ako prišiel na to, že ja musím byť z Maďarska, keď mám maďarskú národnosť. Nie som, narodila som sa v Leviciach.
Veta číslo 4 :
„Ale ryba nie je mäso !“
Spolužiaci na strednej škole sa dozvedeli, že som vegetariánkou, a hneď   ma pokúšali  presvedčiť, že mám jesť aspoň rybu, však ryba nie je mäso...   Vtedy som  nijaké mäso nejedávala. Momentálne už nie som taká radikálna, občas  zjem zavináč.
Veta číslo 5: 
„Ty nie si normálna, že chodíš na FEIku !“
Veta odznela vo vlaku, keď som cestovala domov. Bola som prváčkou, a všetkým som rozprávala o tom, že som začala chodiť na FEI STU. Niektorí ľudia z toho boli naozaj šokovaní... No, asi som nevyzerala na FEIkárku...  A dosť ľudí mi tvrdilo, že vraj je to najťažšia škola na Slovensku. Nesúhlasím, fakulta informatiky a informačných technológií STU a fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK sú určite ťažšie.
Veta číslo 6:
„Dúfam, že nám nedá otázku z teórie superstrún !“
Táto veta odznela na FEIke vo februári 2011. Čakali sme  v rade na výsledky opravnej skúšky z opakovanej fyziky 1.  A  tipovali sme, či sa skúška podarila, či dostaneme ešte nejakú otázku ...  A zrazu jeden kolega utrúsil túto poznámku... Takto vyzerá obraz priemerného FEIkára: Je rád, ak vôbec urobí skúšku z fyziky, ale je sčítaný, a už vie, že existuje teória superstrún.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

KULTÚRA

Iva Bittová: Nemôžem si dovoliť strácať čas a báť sa

Česká speváčka žije v USA. Koncertuje u nás so skupinou Čikori.

TECH

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory.


Už ste čítali?